Vacufit
thermo

Ponúkame Vám aj najmodernejšiu technológiu kombinácie ULTRAZVUKOVEJ KAVITÁCIE s RÁDIOFREKVENCIOU, ktorá Vám odstráni prebytočné tukové vrstvy, eliminuje celulitídu a vyhladí pokožku.

Otvoriť WhatsApp

Vacufit thermo (podtlakové pohybové cvičenie)

Ide o veľmi účinný spôsob, ako sa zbaviť prebytočných kíl na problematických partiách, ktorými sú boky, stehná, zadok a brucho.

Procedúra v sebe kombinuje pôsobenie podtlaku a chôdze v oblasti pásu. Je zameraná na elimináciu podkožného tuku v oblasti bruška, sedacej časti a stehien, zároveň táto metóda pomáha formovať postavu.

Procedúra spočíva v tom, že klient je zatvorený v podtlakovom vaku s bežiacim pásom pre chôdzu od pása dole. Cvičenie na špeciálnom prístroji Vacufit je vhodné pre ľudí každého veku, jeho výhodou je aj šetrnosť ku chrbtici a kĺbom.

Princíp účinku cvičenia spočíva v podtlaku spôsobenom vyšším prekrvením cieľových partií tela, zvýšeným odvodom lymfy a zvýšeným zásobovaním tkanív kyslíkom. Konečným efektom je odbúravanie podkožného tuku, odstraňovanie celulitídy a spevnenie pokožky.

Priebeh tréningu:

Cvičenie vo Vacufit prebieha formou svižnej chôdze na bežeckom páse, ktorá trvá 30 minút, pričom problémové partie sa nachádzajú v podtlakovej kabíne. Podtlak, ktorý je programovo riadený, spôsobuje, že krv je nasávaná do kapilár v podkoží, kde pôsobí ako prepravné médium. Odvádza tuk z tukových buniek smerom k svalom, jedine tam je totiž možné tuk spáliť. Ide o aeróbne cvičenie, v priebehu ktorého je monitorovaná tepová frekvencia. Spotreba energie je pri cvičení hradená z 80 % tukmi a iba 20 % tvoria cukry.

Podtlak aktivuje nielen metabolizmus tukov, ale i lymfatický systém. Ten zaisťuje lepšie odvádzanie metabolických splodín. Proti tzv. pomarančovej koži pozitívne pôsobí práve silné prekrvenie pokožky a lepšie zásobovanie kyslíkom, vitamínmi, minerálnymi látkami a enzýmami. Pleť je pri pravidelnej aplikácii metódy hladšia a jemnejšia.

Cvičenie s Vacufit prináša viacero efektov:

 • eliminácia celulitídy a spevnenie pokožky
 • celkové zlepšenie kvality látkovej výmeny
 • efektívne a rýchle spaľovanie tuku v problematických miestach
 • úprava cirkulácie lymfy a krvi
 • cielené spaľovanie tuku na bruchu, bokoch, stehnách
 • redukcia celulitídy
 • vyhladenie a spevnenie kože
 • revolučný boj s tukmi
 • aktivácia krvného a lymfatického obehuviditeľný úspech už po 10 aplikáciách

  U žien sa tzv. depotný tuk nachádza v oblasti podbruška, zadku a stehien. Tento podkožný tuk telo veľmi zle prekrvuje.

Tréningom v aerobnej oblasti, ako napr. aerobik, bicykel, či behanie, sa zvyšuje objem krvi v silne pracujúcich svaloch zadku a stehien. Zvýšením objemu krvi vo svale sú priškrcované kapiláry, ktoré zásobujú tukové tkanivo krvou. Dá sa to zistiť napr. po cvičení, keď si položíte ruku na stehno a zistíte, že táto hlavná partia je spravidla podstatne chladnejšia ako dajme tomu chrbát. Telo chce však od určitého výkonu spaľovať tuky ako zdroj energie, preto spaľuje najskôr zásoby tuku, ktoré sú pre telo ľahko využiteľné. Sú to tuky hlavne na prsiach, pretože tie sú vďaka svojmu žľazovému tkanivu najlepšie prekrveným tukovým tkanivom. Žena športuje predovšetkým, aby si pozitívne upravila svoju postavu, výsledkom však je chudnutie predovšetkým na prsiach, pažiach, ramenách a tvári, tuk na spodných častiach tela ale zostáva.

Klinické testy:

Výsledky testov podľa odborníkov jasne naznačujú, že sa spotreba kyslíka, výdaj energie a kyslíková ventilácia pri cvičení pri zníženom atmosférickom tlaku zvyšujú. Výdaj energie je vyšší až o 50 % v porovnaní s aeróbnym cvičením bez použitia vákua. Spaľovanie tuku začína v kratšom čase a únava svalov nie je pozorovaná tak skoro. Dôvodom je, že kyselina mliečna, ktorá sa vyvíja v svaloch pri námahe, sa odstraňuje a metabolizuje omnoho rýchlejšie.

Vacufit je tak vhodný nielen pre širokú verejnosť, ale i na regeneráciu svalstva u profesionálnych športovcov.

Kontraindikácia
PRIMÁRNA:

 • Povrchový alebo hlboký zápal žíl na dolných končatinách kedykoľvek v anamnéze
 • Nádorové ochorenie kedykoľvek v anamnéze
 • Lymfedém dolných končatín
 • Cukrovka
 • Hemoroidy
 • Akákoľvek nedostatočnosť pečeňová, obličková a srdcová
 • Trombóza kedykoľvek v anamnéze
 • Srdcový infarkt a mozgová cieva príhoda (mozgový infarkt) kedykoľvek v anamnéze
 • Akékoľvek zápalové ochorenie

Kontraindikácia
SUKUNDÁRNA:

 • Vysoký krvný tlak – dekompenzovaný (ak je kompenzovaný liekmi – je možné procedúru absolvovať
 • Chronická žilová insuficiencia (nedostatočnosť)
 • stupeň – Venektázia (roztiahnutá žila, metličky) – ODPORÚČA SA
 • stupeň – Varixy – NEODPORÚČA SA, záleží však na rozsahu – nutná konzultácia s lekárom
 • stupeň – Hyperpigmentácia, exematická dermatitída, ZAKÁZANÉ
 • stupeň – Predkolenné vredy – ZAKÁZANÉ
 • Tehotenstvo – závažný dôvod brániaci klientkam využívať výhody cvičenia vo VacuShape. Počas cvičenia dochádza k silnému prekrveniu panvového dna, ktoré by v krajnom prípade mohlo viesť až k potratu!

Tipy a  odporúčania:

Nárazová terapia by mala pozostávať z minimálne 20 aplikácií tri krát týždenne počas šiestich týždňov pre maximálne naštartovanie látkovej premeny. Výsledky metódy sú však viditeľné už po desiatich aplikáciách, kedy dochádza k vyhladeniu kože.

Cvičenie trvá iba 30 minút, je to však dostačujúce. V bežnej atmosfére totiž dochádza k spaľovaniu tukov vo svaloch pri cvičení po 20 až 30 minútach. Vo Vacufit sa tento čas skráti až o tretinu.

Pred aplikáciou je dôležité jesť uhľovodíky, tie sú v potravinách ako napr. ryža, zemiaky, cestoviny alebo müsli. Po skončení cvičenia by to mali byť zase bielkoviny nachádzajúce sa v rybách, mäse, hydine alebo v tofu, ktoré je vhodné kombinovať napr. so zeleninou.
Dôležité je tiež dodržiavať pitný režím.
Naopak neodporúča sa chodiť po aplikácii metódy do solária, sauny, či prevádzkovať také druhy športov, ktoré extrémne zaťažujú svaly nôh.
Klient si do prístroja oblečie tepláky prípadne šortky a bavlnené tričko. Na nohy je vhodné si obuť ľahké športové topánky s hladkou podrážkou. Pri cvičení by nemal chýbať uterák.
Funkcia thermo v sebe komponuje ešte rýchlejšie zahriatie organizmu (už po 2-3 minútach) , pričom telo rýchlejšie dokáže spaľovať tuky.
Pre maximálny účinok procedúry sa pred aplikáciou odporúča naniesť krém na celulitídu. Pre zvýšenie účinku je možné použiť Karnitín – spaľovač tuku.

Dôležité je tiež dodržiavať pokyny odborne vyškolenej obsluhy.