Infrasauna

Infrasauna

Skvelý prístroj ako získať maximum pre svoje zdravie, krásu, vitalitu.

Otvoriť WhatsApp

6 hlavných výhod infrasauny

1. Detoxikácia

Potenie je tým najprirodzenejším spôsobom, ako sa telo zbavuje toxínov. Vďaka infrasaune to ide naviac jednoducho a rýchlo. Tým ako sa do tela dostáva viac toxínov z jedla a ovzdušia, stáva sa infrasauna stále užitočnejším pomocníkom.

2. Relaxácia

Medzi ďalšie vítané účinky infrasauny patrí príjemný pocit pokoja. Vďaka teplu sa svaly a pokožka postupne uvoľňujú a človek sa cíti skvele. Prehriatie organizmu je naviac spojené s pocitom bezpečia, pokoja a pohody, podobne ako keď sa prikryjete perinou. Infrasauna má tiež priaznivý vplyv na hladinu kortizolu, tzv. stresového hormónu, ktorý sa vďaka infračervenej saune dostáva do rovnováhy.

3. Úľava od bolesti

Infračervená sauna tiež tíši bolesti kĺbov a svalov, a to vďaka prehriatiu organizmu a zvýšenej cirkulácii krvi. Do istej miery tak v tomto prípade infrasauna funguje ako masáž, ktorej úlohou je tiež zahriatie svalov.

4. Pomoc pri chudnutí

Často sa chybne uvádza, že účinok sauny na chudnutie je nulový, pretože vypotenú vodu po saunovaní opäť doplníme. To je síce pravda, nesmieme ale zabúdať na to, že pri saunovaní sa zvyšuje srdcový tep, ďalšia energia je tiež vynaložená na ochladenie vnútorných orgánov. Podľa článku v prestížnom časopise Americkej lekárskej asociácie, človek behom 30 minút spáli až 600 kalórií. Oproti klasickej saune nie je síce zvýšenie srdečného tepu tak výrazné, napriek tomu vášmu spaľovaniu napomáha. Je však nutné dodať, že sama o sebe vám žiadna sauna štíhle telo neurobí, k tomu je nutné si predovšetkým kontrolovať kalorický príjem.

5. Prevencia a liečba zápalov

Vďaka zrýchlenému obehu krvi, ktoré obsahuje radu liečivých látok, a zvýšenej teplote tela, je možné predísť mnohým zápalom.

6. Prečistenie pokožky

Vylučované sú toxíny priamo z pokožky – vďaka tomu je koža jemnejšia, s krásne zdravým vzhľadom.