Solárium

Solárium MEGASUN space 3000

Novootvorené turbo solárium s najlepšími trubicami a najkratším opálením za krátky čas.

Názov solária : MEGASUN space 3000
CE 06030712
Krajina pôvodu : Nemecko
Trubice: typ: 52* NEW TECHNOLOGY Pi K501 180W 1.9M – 299700 
Aké sú výhody solária?
Vďaka UV žiareniu pokožka získava tmavší odtieň. Mierne vystavenie UV žiareniu je pre telo prospešné. Medzi výhody solárií patrí:
podpora syntézy vitamínu D (reguluje zrážanie krvi a činnosť srdca, podporuje nervový systém, zlepšuje vstrebávanie vápnika a fosforu);
zmiernenie emocionálneho stresu (zvyšuje vylučovanie dopamínu a endorfínu);
prispôsobenie tela a príprava pokožky na prirodzené opálenie v letnom období;
prevencia kožných ochorení (napr. atopickej dermatitídy, psoriázy, ichtyózy);
stimulácia krvného obehu a predchádzanie hypertenzii (pôsobením UV žiarenia sa uvoľňuje oxid dusnatý, ktorý rozširuje cievy);
posilnenie imunitného systému (aktivuje imunitné bunky);
zníženie hladiny cholesterolu a cukru v krvi.
Solárium môže nahradiť slnečné lúče počas zimných mesiacov. Pôsobenie žiarenia v soláriu je regulované a kontrolované, to znamená, že spálenie pokožky je minimálne.
Ako postupovať pred použitím solária a po ňom
Pred použitím solária by ste sa mali oboznámiť s pravidlami jeho používania a poradiť sa s lekárom, aby ste vylúčili akékoľvek kontraindikácie. Príprava pred použitím solária zahŕňa:
očistenie pokožky tváre a tela (dve hodiny pred opaľovaním by ste sa mali osprchovať bez použitia agresívnych prípravkov (mydlo, peeling), ktoré zmývajú ochrannú bariéru epidermy;
vyhýbanie sa kozmetickým procedúram (napr. depilácia voskom, čistenie tváre, microblading, botox) dva týždne pred opaľovaním;
vyhýbanie sa konzumácii alkoholu deň pred ošetrením (alkoholické nápoje rozširujú cievy a zvyšujú krvný tlak);
vypiť veľké množstvo vody v deň použitia solária (aby sa vykompenzovala strata vlhkosti počas procedúry).
Pred opaľovaním by ste si mali z tela odstrániť všetky šperky a doplnky. Pred opaľovaním (20 – 30 minút) sa tiež odporúča vypiť pohár čerstvo odšťavenej mrkvovej šťavy, ktorá obsahuje antioxidanty a karotenoidy, ktoré chránia telo pred UV žiarením a spálením.
Po opaľovaní je dôležité pokožku hydratovať špeciálnymi krémami a telovými mliekami. Uprednostňujte kozmetické výrobky, ktoré obsahujú hydratačné, upokojujúce (napr. aloe, panthenol) a antioxidačné zložky.
Kedy sa môžem umyť po použití solária?
Po použití solária sa môžete umyť po dvoch hodinách. Odporúča sa umývať v chladnej vode s kozmetikou s neutrálnym zložením, bez použitia špongie. Po kúpaní by ste si mali telo jemne utrieť uterákom (netrieť) a použiť hydratačný krém alebo pleťové mlieko.
Ako často môžem chodiť do solária ?
Trvanie procedúry a frekvencia návštev solária závisí od typu vašej pokožky a požadovaného odtieňa. Prvé opaľovanie zvyčajne trvá tri – päť minút, následne sa čas postupne predlžuje. Klasická procedúra pozostáva z 10 až 15 opaľovaní, pričom medzi návštevami solária je potrebná aspoň jednodňová prestávka. Aby ste predišli vysušeniu alebo poškodeniu pokožky, dermatológovia odporúčajú používať solárium maximálne trikrát týždenne. 
Kontraindikácie solárií
Pred prvou návštevou solária je dôležité zistiť prítomnosť kontraindikácií a poradiť sa s lekárom.
Ku kontraindikáciám používania solária patrí:
diabetes mellitus;
kardiovaskulárne ochorenia (hypertenzia, poruchy krvného obehu);
tehotenstvo a dojčenie;
ochorenia prsníkov (napr. mastopatia);
fibroadenóm, myóm, cysty;
abnormality štítnej žľazy;
hormonálne poruchy;
onkologické ochorenia a dedičná predispozícia k nim;
veľký počet znamienok, pigmentových škvŕn, hemangiómov na tele;
zápalové ochorenia v akútnom štádiu;
alergie na slnečné žiarenie a precitlivenosť kože;
krvácanie na akomkoľvek mieste, vrátane menštruácie.
Kontraindikáciou umelého ultrafialového žiarenia je aj užívanie niektorých liekov, akými sú antibiotiká, perorálna antikoncepcia a antikoagulanty. Nepoužívajte solárium po absolvovaní kozmetických procedúr, akými sú epilácia, peeling, laserová terapia, fotoomladenie, injekčné procedúry (plazmoterapia, mezoterapia, botulínová terapia).
Otvoriť WhatsApp