Mám 40 rokov a tri deti, to posledné som mala vo veku 38 rokov. Nikdy som nemala zvlášť veľký problém s nadváhou. Bolo len jedno obdobie – viac stresov, nápor v práci. Po treťom tehotenstve to už ale dole nešlo vôbec ba práve naopak. Keď mala dcéra dva roky išli sme na ples a ja som s hrôzou zistila, že sa dostanem iba do šiat veľkosti 46.

Viem, poviete si číslo ešte nie je všetko, ale minimálne ma to naštartovalo. Vedela som, že s tým budem musieť urýchlene niečo robiť, lebo sa už začali objavovať aj iné zdravotné problémy súvisiace s nadváhou.

Objavila som plagát štúdia Slim Fit a objednala som sa na prvé stretnutie. Na úvodnom stretnutí ma Silvinka odvážila, pomerala. Moja váha bola 74 kg, množstvo tuku v tele, no hrôza. Silvinka mi nastavila jedálny lístok a dohodli sme sa, že ju budem navštevovať 2x do týždňa na jednu hodinku. Bez úpravy stravy to bohužiaľ nešlo, ale neľakajte sa, nič radikálne. Pravidelná strava, základ raňajky, kopec zeleniny, žiadne zobkanie popri tom. No a jeden deň v týždni som si dala odmenu – vtedy som jedla aj tie hriešne dobré sladkosti. Zo stravy som však nestresovala, keď sme niekde išli normálne som si dala, vedela som totiž, že to následne pekne „vypotím“.

Začala som teda chodiť „cvičiť“ – pol hodiny som cvičila na Vacufit-e a pol hodiny na Rolletic-u. Toto som absolvovala 10x. Nie je to však cvičenie v pravom slova zmysle. Zvládne to hravo každý. Ja mám osobne problém s chrbticou a je ťažké nájsť vyhovujúce cvičenie aby som si ju nezaťažovala. Toto som zvládla hravo.

Po 5 týždňoch nasledovalo ďalšie váženie. Váha klesla na 68 kg.tuk tiež klesol, znížili sa tuky v tele a to len po 5 týždňoch!!! Povedala som si, že keď už som rozbehnutá absolvujem ešte jeden 10-hodinový cyklus. Do toho však prišli letné prázdniny, viete si predstaviť s akou malou dušičkou som tam šla na záverečné meranie. Výsledok bol suprový. Váha 64 kg. Fantastický pocit. Ešte lepšie to bolo keď som stretávala známych, najmä tých, ktorí ma už dlhšiu dobu nevideli. Sebavedomie mi rástlo každým dňom.

Odvtedy už ubehol ďalší polrok. Moja váha momentálne kolíše medzi 62 a 64 kg. Áno, po ukončení ešte pôsobil efekt z prístrojov a moja váha klesla ešte o dva kilá. Zo šatníka som mohla vytiahnuť dávno odložené veci o ktorých som si myslela, že už ich nechám iba pre staršiu dcéru.

Na záver môžem povedať iba jedno. Návšteva štúdia Slim Fit mi naozaj zmenila kvalitu života. Nie je to nič hrozné, zvládne to každý. Najlepším odporúčaním by pre vás mohla byť spokojnosť môjho manžela :-).